Hei.

Arbeidet medfører ca. 15 produksjonsdøgn. Planlagt oppstart er satt til uke 22 (tirsdag 26. mai),

Normal arbeidstid vil være mandag til fredag kl. 07:00–16:00, men i enkelte perioder og faser av gjennomføringen kan arbeidstiden bli utvidet frem til kl. 20:00.

 

Vi starter med å grave oss ned for lokalisering av stikk inn til rekkehusene, for tilkobling av provisorisk vanntilførsel til beboerne. I perioden arbeidene pågår vil det bli lagt en vannledning med diameter 32 mm over bakken, slik at vannavstengningen blir av kortest mulig varighet.

Det vil bli gravd fire hull for gjennomføring av denne operasjonen. Store deler av tunet vil bli berørt under arbeidene, både som følge av gravehull og mellomlagring av masser, for å begrense transport over dekke til parkeringskjeller. Det vil bli satt opp anleggsgjerder rundt arbeidsområdet for å sikre området.

 

Det etableres midlertidige gangstier for ferdsel, slik at myke trafikanter kan passere på en sikker måte.

I samme periode vil det bli gravd for avdekking av kum som Trondheim kommune ønsker å skifte ut på grunn av dårlig tilstand og behov knyttet til branndekning. Dette gjøres for å samkjøre vannavstenging for begge arbeidene på samme tidspunkt. Varigheten på denne avstengingen er estimert til 8–10 timer. Trondheim kommune vil sette ut vanntank i perioden.

 

Når arbeidet med nedsetting av kum og trekking av nytt vannrør i eksisterende støpejernsrør skal utføres, må vannet stenges på nytt. Vannet vil også bli stengt ved sammenkobling fra midlertidig til permanent vannforsyning, etter at det nye strekket er desinfisert og vannprøver er godkjent. Varigheten på denne avstengingen er estimert til 2–4 timer.

 

Varsel om vannavstenging vil bli sendt ut i god tid før gjennomføring, minimum fire døgn i forkant.

 

I anleggsperioden er vi avhengige av godt samarbeid med beboere og naboer. Det er særlig viktig at foreldre holder barn borte fra arbeidsområdet i størst mulig grad. Arbeidet medfører transport med store lastebiler og anleggsmaskiner. Vi benytter ryggevakter og interne kommunikasjonsradioer, men vår største bekymring er lekende barn i nærheten av anleggsaktivitetene.

Istandsetting av området vil bli igangsatt så snart gravearbeidene er avsluttet.